Nejoblíbenější na blogu - TEORIE PRETTY LITTLE LIARS [www]

Červenec 2014

PLL - 5x08 - Scream For Me - Recap

31. července 2014 v 18:12 | Lis* |  Recaps
Zdravím vás všechny a mám pro vás zase rekapitulaci na nejnovější díl a opět se můžete těšit na pár mini-teorií, no však to znáte.
Dokud ještě všichni čtete, ráda bych hned řekla, že se budu příští týden slunit u móře, takže žádný článek nečekejte, přinejmenším ne aktuální, ale je možný, že přednastavím nějakou teorii. :)
 • Tanner je zpátky a očividně má tušení o New Yorku... A nebude trvat dlouho, než jí to "někdo" (moje peníze jdou na -A) nějak potvrdí.
 • Hmm, už to začíná, narážky směrem k Hanně... Kdy si uvědomí, že to pravý zlo je Alison?
 • No neee, maturantka pije pivo, udělejme z toho zápletku na několik epizod! Ještě pořád mi nedošlo, co je na tom. (tvrdej alkohol během dne je pochopitelně něco jinýho, ale vyslýchat Hannu kvůli každý plechovce mi přijde trochu zvláštní :D)
 • Jéééé, Holly Marie Combs je zpátky, kdo má radost? ♥ Já, já, já!!! (Nevím, jestli vás to někoho zajímá, ale čarodějky, to byla součást mýho dětství, asi jako i pro spoustu dalších 90's kids ,D)
 • Emily x Sydney: nejsem si jistá, která z nich to zahrála líp :D Jinak zajímalo by mě, proč holky ani nenapadne podezřívat Sydney, však je to nejjednoduší vysvětlení...
 • :D To už je fakt vtipný... Alison už nepotřebuje přespávat u Emily, teď je na řadě Hanna. Až se někdo další začne odtahovat, co se asi stane?
 • No, Spence, větší smysl by dávalo, kdyby Bethany viděla, jak Mrs. D. strčí Marion, a proto ta nenávist. Pořád nevíme, co vlastně bylo mezi Marion a Bathany, mohly si být blízké...
 • Toby chce bejt polda? Huu, jsem pro, uniforma by mu slušela! :3 Každopádně nechci ani porovnávat, jak je těžký dostat se na policejní akademii tady a v USA, pěkný :D

PLL - 5x07 - Silence of the E. Lamb - Recap

25. července 2014 v 19:03 | Lis* |  Recaps
 • Pam Fields je po dlouhé době zpátky a chce, aby Emily pozvala Alison na večeři. Alison ani holkám se moc nechce a Hanna dává pěkně najevo, jak jí Alison štve. (thumbs up, han)
 • Když holky odchází, Alison zase zahraje to svoje "moc se bojím, půjdeš mě doprovodit domů?" a "podívej se na moje modřiny" divadlo. Nějak nechápu, jak je možný, že jí to skoro všichni (kromě Hanny) věří. Třeba na takovou Spencer jsem dost spolýhala, že bude stát pevněji nohama na zemi.
 • Haha, Sydney celou dobu poslouchala a vůbec mě to nepřekvapuje :D Každopádně chci říct, že ani přes poznámku o šátku si nemyslím, že to byla Sydney, kdo zaútočil na Alison. (jak už jsem zmiňovala - Sydney pracuje s Monou a chtějí Ali pryč, "tahle nová A" chce, aby Ali zůstala.
 • Krysa. Bože. Nezajímalo mě to v minulým díle, nezajímá mě to ani teď. Ugh. (žijem ve světě PLL, kde jsou na každým rohu mrtvoly a už dva díly řešíme, že "krysa" dostala krysu? Not interested, don't care.)

PLL theory: Má Spencer dvojče?

22. července 2014 v 18:08 | Lis* |  Twins
"Někdo má dvojče, ale Alison to není." - Tvrdí nám producenti PLL. Za předpokladu, že jim věříme, jaká další postava by mohla mít dvojníka?
Možností je sice víc, ale v dnešním článku bych se podívala na Spencer.
 • Příběh o dvojčatech (2x13)
  Aneb něco mi říká, že to tam určitě nebylo jen tak. Takže předpokládejme, že dvojče má teda Spencer. Co by tomu mohlo nasvědčovat?
  Jedno z dvojčat v Aliiném příběhu má hodně podobně umístěné pihy jako Spencer. Teď je otázkou, do jaké míry je to náhoda a do jaké plán...

PLL - 5x06 - Run, Ali, Run - Recap

18. července 2014 v 19:04 | Lis* |  Recaps
Tak se na to vrhnem, ne?
 • Takže začínáme přesně tam, kde minulý díl skončil...
  - Did you miss me, bitches? HELL YEAH!!! Ha, konečně - bez -A to nebylo ono! A když už návrat -A, tak pořádnej, že?

PLL theory: Bethany Young

13. července 2014 v 18:38 | Lis* |  Ostatní
Tak konečně víme, kdo je ve skutečnosti v Aliiném hrobu - jakási Bethany Young, o které nikdy nikdo neslyšel... Přesto si nemyslím, že je to prostě někdo náhodný.
Moc toho o Bethany nevíme, snad jen že jí je 17, byla pacientkou Radley a byla identifikovaná jako Alison = trošku důležitější bod, na který se mám v plánu podívat.

- Bethany byla pacientkou Radley a s největší pravděpodobností ta blondýnka, od které se měla máma Tobyho držet co nejdál.
Sice nevíme jistě, jestli byla Bethany blond, ale je to více než pravděpodobné, jelikož byla identifikována jako Ali. Zároveň to ale může být ten "rozrušený pacient" který shodil Tobyho mámu ze střechy.

PLL - 5x05 - Miss Me x100 - Recap

10. července 2014 v 22:10 | Lis* |  Recaps
Takže... konečně jsme se dostali ke stému dílu a je vidět, že se tvůrci opravdu snažili a témat k zamyšlení je opravdu víc než dost. Tak se na díl podívejme trochu podrobněji.

 • Travis&Hanna - jsou fajn a docela chápu, proč je poslední dobou shipuje skoro i víc lidí než Haleb. Osobně mi Travis vůbec nevadí, no ale když se vrátil Caleb... *feels*
 • Ezria... to je nekonečný příběh :D Já nevím, fakt jsem doufala, že už je to nadobro konec. Ale už v předchozím díle bylo jasné, že konec se nekoná. Na začátku 5x05 už mi bylo jasný, že v nejbližší době "něco bude".

PLL theory - Alison lže

6. července 2014 v 12:42 | Lis* |  Ali
Ve finále čtvrté řady jsme se toho dozvěděli poměrně dost. Otázkou ale je, čemu můžeme věřit? Všichni víme, že Alison je skoro až patologická lhářka, a proto není od věci se trochu zamyslet nad tím, co říká - než to přijmeme jako fakt.

 • Nejdřív bych se podívala na celou tu scénu u "Líbací skály", kde se Ali setkává s Ianem. Už od 1.série jí vídáme ve flashbacích, ale pro připomenutí vkládám video.
Ve videu se autorka věnuje hlavně malým nesrovnalostem během těch flashbacků, které jsou teda podle mě způsobeny hlavně tím, jak se scény dotáčely - a proto nemohou nikdy být úplně stejné. Ale možná na tom přece jenom něco bude. No každopádně scéna, tak jak jí popisuje Alison vypadá úplně jinak.

PLL - 5x04 - Postřehy z epizody

3. července 2014 v 14:13 | Lis* |  Epizody
 • Hned ze začátku dílu dostáváme další literární odkaz - a sice na román Nathaniela Hawthorna - The Scarlet Letter (Šarlatové písmeno). Je to ostuda, ale zatím jsem román nečetla, ale chystám se - takže pokud mi to odpustíte, nechci hledat přesný děj a aplikovat to pak na PLL, abych si to celý nevyzradila :) V zásadě bych řekla, že asi tak jedna z hlavních spojistostí mezi seriálem a knížkou je motiv "A" - vlastně doslova, to šarlatové písmeno je vlastně písmeno A (jinak srovnávání není moc na místě, Scarlet Letter vypráví o puritánech). V PLL všichni roli A známe, ve Scarlet Letter "A" označuje adulteress = cizoložnici, Hester Prynne. Co se týká podtrhaných částí - může to být opravdu klidně domácí úkol stejně tak jako to i může mít nějakou souvislost s Jennou, Alison = láska i nenávist současně, atd. V zásadě nám to ale neříká nic novýho.
 • Další důležitá věc... Můžeme věřit Alison, nebo ne? Na jednu stranu nám jí má být asi líto, zároveň ale pořád umí manipulovat s okolím. Alison je skvělá lhářka a popravdě mám už v hlavě takovou kostru teorie o tom, že Alison vlastně celou dobu lže. Možnost to není úplně nereálná - jak že se náš seriál jmenuje?! ,)

A co se dělo ty tři měsíce se mnou?

1. července 2014 v 11:35 | Lis*
Ahoj všichni :)

Tak už je to zhruba týden co mám po všech přijímačkách a oficiálně mám až do října prázdniny! Koukám, že poslední článek jsem psala v březnu, těsně před maturákem... awww, byl krásnej jen tak mimochodem :) :D Maturita přišla raz dva a nakonec to dopadlo i tak, že jsem si jí celkem užívala :D :) Písemný teda ne tolik, protože češtinu doprovázela matika (to je tak, když nevíte "z čeho jinýho maturovat") a nějak se mi povedlo zazmatkovat :D Ale se známkama jsem spokojená - nebejt matiky, mám "samý" :D

Po matuře jsem měla přesně týden volno na přijímačky na UK - obor Anglistika-Amerikanistika na fildě. Obor, na kterejch chci nejvíc a výsledky zjistím až 8. 7. ! :( Přijímačky těžký, berou kolem 15% a konkurence pochopitelně velká. Ten obor se mi šíleně líbí, protože se tam klade důraz hlavně na Americkou a Britskou literaturu, pochopitelně i lingvistika a trochu i překlad (ale ne primárně). Po písemnejch byl ještě ústní pohovor. No, body co mám teď by loni stačily, tak to vypadá nadějně - ale "za vodou" ještě tak úplně nejsem.
Dál jsem dělala přijímačky na VŠE - Mezinárodní obchod a UJEP - Anglický jazyk a literatura na PF - obojí úspěšně. Ale hlavně mi fanděte na Karlovkuuuu :( (I když barák VŠE, kde jsme dělali přijímačky, vypadá pěkně a asi bych se tam taky zabydlela) :D

A na závěr pro Vás asi nejdůležitější informace. Ano, vracím se, ale je tu jedno "ale". Nemůžu si pomoct, ale 4. série mě zatím vůbec nebere a to i z důvodu, že začínám mít pocit, že teoretizování v tohle bodě už ztrácí smysl. Přesto si pustím díly znova s trochu větší pozorností a něco z nich zkusím vytáhnout. A napadá vás ještě něco jiného, kromě teorií, co byste tu rádi viděli? Trošku přemýšlím nad návratu k rekapitulacím, ale u nich je ten problém, že stejně začnu v půlce teoretizovat :D
Lis*