Nejoblíbenější na blogu - TEORIE PRETTY LITTLE LIARS [www]

Únor 2014

PLL theory: Spencer Hastings

27. února 2014 v 17:56 | Lis* |  Liars
Tak v první řadě chci říct - teď zpětně mě neuvěřitelně štve, že jsem se nedostala k žádnému článku o 20. dílu. Jediné co mě tam totiž trochu víc zaujalo (pochopitelně vedle Ezry) bylo odhalení, že Spencer ty prášky, které jí pomáhají nespat, brala už dřív. Brala je konkrétně v době, kdy Alison ještě žila. Hned v ten moment jsem si vzpomněla na svojí teorii (odkaz na celou rubriku níže), kde dávám důkazy proč si myslím, že si holky tu noc nepamatujou. Hned jsem si byla skoro jistá, že půjdou touhle cestou a kdybych to znovu zmínila po 4x20, mohla bych se považovat za génia xD
Už dříve jsem psala teorii o všech holkách (celá rubrika [www], pokud se nudíte, doporučuju přečíst. Jedna z teorií na kterou jsem fakt hrdá xD. Zmínila jsem tam celkem dost věcí a tady zopakuju jenom ty nejdůležitější, co přímo souvisí se Spencer). S dovolením ale taky ty fakt důležité body znovu zkopíruju, aby to tu bylo trochu ucelenější a pak už se mrknu na 4x21 :)) Takže pokud už jste ten článek četli, tak se na mě nezlobte, když se budu trochu opakovat. :)

 • Tak úplně nejdřív se všeho by bylo fajn podívat se na celou tu záležitost, kdy Ali řekla Hanně: "Pamatuješ, co jsem ti tenkrát řekla v nemocnici?" No, a co řekla? ↓
Hanna: "What happened when you left the barn? We all wanna know.
Alison: "You already do. The four of you combined. You remember more about that night than you think you do."
 • Alison říká, že všechny 4 holky dohromady vědí, co se jí stalo - a že si o oné noci pamatují víc, než si myslí. Mimochodem neuvěřitelně mě štve, že tahle věta byla jediná pořádná stopa co Alison holkám dala a Hanna se očividně ani nesnažila si vzpomenout, co že jí to tenkrát v tý nemocnici vlastně řekla a celkově už se k tomu vůbec nevrací. Chyba.
 • Holky si teda pamatují víc, než si myslí. Bylo by fajn přijít s nějakým řešením, proč to tak je. Se Spencer je to jasný, ta brala ty prášky, který očividně nesnáší moc dobře.
 • Co ostatní? Jedna možnost by byla, že měly holky něco v pití. Když se znovu kouknete na pilot, nikdy neuvidíte Alison z kelímku doopravdy pít. Teď se nabízí otázka jestli věděla o tom, že v pití něco je, a jestli to tam popř. dala sama - aby holky byly "KO" a ona mohla zmizet. Týhle teorii nasvědčuje i fakt, že v 1x01 když chce Aria pití poslat dál, aniž by se napila, jí Alison řekne, ať pije. Další možností je, že to tam dal(a) -A - který už po Alison tenkrát šel a tím "nadrogovaným" pitím si chtěl pojistit, že Alison i její kamarádky "odpadnou".

PLL 4x21 - postřehy z epizody

26. února 2014 v 11:33 | Lis* |  Epizody
Konečně díl, ke kterému mám opravdu co říct a hlavně - kterej bavil od začátku do konce.
 • Paige je prostě.... ne. Na to není to správný slovo. Může mi někdo prosím připomenout, proč s ní Emily pořád je? Like, seriously...
 • Mimo to, Paige byla vždycky divná a měla vážně dost sporů s Alison a Ali se jí možná dokonce i celkem bála. Mám pocit, že na Paige si budem muset ještě posvítit...
 • Na druhou stranu jsem zase litovala Tobyho. I když mu pořád ještě úplně stoprocentně nevěřím (jsem hrozná, já vím:D) tak jsem naprostej Spoby fanoušek a musím jenom říct, že celá tahle situace pro Tobyho není nic moc.
 • Hanni, víš, že tě miluju, ale měla bys přestat líbat každýho kluka, se kterým si aspoň trochu rozumíš. Nejdřív Travis, teď Halbrook. Tak aspoň, že jsou to fešáci, že... :D
 • Musím přiznat, že šílená Aria níčící Ezry byt je překvapivě o dost sympatičtější, než ta naivní zamilovaná studentka.

PLL theory: NAT club

23. února 2014 v 18:17 | Lis* |  Ostatní
Sice pozdě, ale přece.
Dneska dám snad dohromady trošku ucelenější teorii o NAT - další téma, o kterém pořád mluvím, ale na blogu je tohle téma jen tak "roztoušené"... Původně jsem chtěla jen psát o tom, proč by tam mohl být Ezra, ale pojmu to asi ještě o něco obecnějš.
Teď už jsem téměř přesvědčená, že Ezra není -A. Nebojte se ale, že bych mu zbaštila tu povídkačku s románem! Už v předchozích článcích jsem se trošku zaobírala myšlenkou, že je Ezra v NAT clubu a po minulém díle tomu celkem věřím (hlavně i zásluhou Marlene King, která odmítla, že by byl Ezra -A. Pochopitelně jí nemusíme vůbec věřit, ale tentokrát mi přijde, že by bylo nesmyslné, aby lhala. Ví, jak by to naštvalo fanoušky).
Pokud je ale Ezra opravdu jen spisovatel, budu neuvěřitelně zklamaná. Pořád tomu ještě nevěřím. Jestli to takhle je, seriál u mě neuvěřitelně klesne. Už mě nebaví, jak z každý druhý postavy udělaj -A, dělaj okolo toho velký haló a když už má fakt o něco jít, honem očistěj její jméno. Navíc záležitost s NAT se doteď nevysvětlila, kdyby to spolu souviselo, bylo by to celkem fajn... Takže prosím, ať na tomhle celým je ještě něco víc!!!!

PS: Ani netušíte, jak schizofrenní už z toho jsem. Vyplácám tisíce slov, abych vás přesvědčila, že je Ezra -A a pak se něco v seriálu stane a šup, musím to celý přehodnotit a napsat dalších tisíc slov, který dost možná v budoucnosti někdy budu zas nucená opravit. To je zlo :xxx !
PS2: Zase chci říct, že se tu už podobná teorie jednou objevila [www], takže dost možná něco zopakuju, aby tahle teorie byla narozdíl od tamté ucelená.
ak jdem na to?
 • Potvrzení členové: Jason, Garret a Ian. Na tomhle bodě se snad shodnem.
  2 ze 3 členů jsou mrtví a popravdě o Jasonovi taky celou sérii nikdo neví
 • Možní členové - 1. Melissa
  Melissa se účastnila srazů NAT, které nejspíš nejsou otevřené jen tak pro všechny :D Melissa taky byla se všemi 3 členy NAT nějak propojená - chvilku chodila s Jasonem, pak dloouho s Ianem, kterého si i vzala - a s Ianovou smrtí jí pomáhal vyrovnat se Garret. Melissa do NAT proto na 99% patří.
 • 2. Jenna. Jenna chodila s Garretem a taky byla v Aliiném pokoji spolu s NAT tu noc, co zemřela. K NAT se připojila buď až časem - po té, co zjistila o tom, že i ona byla natáčená - získala video pro sebe pod podmínkou, že v tom "pojede" taky; a nebo byla v NAT už od začátku, ale časem došlo v týmu k rozbrojům a začali se vzájemně natáčet a hledat na sebe ta nejhorší tajemství - aby už nikdo nemohl jen tak odejít jako Jason, nedej bůh, kdyby je chtěli dokonce udat.

PLL theory: Aria má rozdvojenou osobnost

10. února 2014 v 16:45 | Lis* |  Aria
Bylo to tady zmiňováno už tolikrát... vážně, tolikrát, až je mi z toho skoro špatně a dlouho jsem přemýšlela, jestli má vůbec smysl tenhle článek psát. Nakonec jsem dospěla k závěru, že tím rozhodně nic nezkazím. Je pár článků, kde o této teorii píšu, ale je to hrozně neuspořádané a náhodnému návštěvníkovi, kdo o tom nemá trochu povědomí, to absolutně nic neřekne.
Ale vy, kteří už moje teorie znáte nazpaměť, nemusíte zoufat, protože ke konci přidám novou perličku - aneb stopu z 4x17 o které jsem se už taky potažmo zmiňovala, ale trošku to teď rozeberu. Ale začněme od začátku.

Hodně z vás je ochotná uvěřit teorii o tom, že by mohla být Aria členem A-teamu, možná i "ta hlavní", protože je opravdu hodně náznaků, které by tomu nasvědčovaly (viz. články v této rubrice). Jediné, co je ale nepochopitelné pro větišnu z vás, je motiv. Proč by to jenom dělala?! Mnohočetná porucha osobnosti by to vysvětlovala...

Vzdělávací okénko - aneb co znamená "Mnohočetná porucha osobnosti" a jak se projevuje?
Většinou vzniká náhle jako následek nějaké stresové události nebo extrémně obtížného období. → Nevěra v rodině a následné zmizení nejlepší kamarádky, které trvá rok... To mi zní jako stresová událost.
Jedá se o nemoc, pro kterou je typická přítomnost dvou nebo i více osobností u jednoho člověka. (1. osobnost = Aria tak, jak jí známe a 2. osobnost = -A) V danou chvíli se však vždy projevuje pouze jedna, která se může zcela lišit od té druhé jak projevy, tak například i rukopisem, zdravotními potížemi, schopnostmi. Jednotlivé osobnosti o sobě nevědí, každá má svou vlastní identitu a vzpomínky. (Snad nepotřebuje kometnář) Většinou je jedna z osobností dominantnější. (pochopitelně ne můj text, zdroj: vitavera.cz)

PLL theory: Epizoda 4x17

9. února 2014 v 12:13 | Lis* |  Epizody
Jsem hrozně pozadu a jsem si toho vědomá, do premiéry SNAD hodím i premiéru na 18. díl. Zatím si užijte zamyšlení nad 4x17. :)

4x17 - Bite Your Tongue
 • Nechte mě jenom říct - možná už jsem to zmiňovala, ale whatever - Emily mě NEUVĚŘITELNĚ štve. A nechci bejt moc kritická na Shay, ale poslední dobou jí navíc nevěřím ani slovo. Super, dostala jsem to ze sebe a teď můžem pokračovat k poněkud zásadnějším záležitostem, než je můj názor na Emily xD
 • Mike/Mona... hmmm, interesting. Co mě zaujalo ale snad ze všeho nejvíc byla Monina věta: "Moc se mi líbí tvoje tapeta. Moc se k tobě hodí." Ariina tapetá je žlutá (žlutá tapeta = yellow wallpaper). Yellow wallpaper je příhodně také název knihy, která pojednává o ženě, co trpí duševní chorobou... maybe?
 • "Love and Death" - výstižný nadpis Ali, skutečně!
  image

Menší oznámení...

2. února 2014 v 21:02 | Lis* |  About me
Zdravím,
píšu vám, abych tak nějak "oficiálně" řekla, že tu bude zas spíš mrtvo. Rozhodla jsem se, že bych se měla začít připravovat na maturu a na příjmačky, a chtěla bych ten slib dodržet :D Blog už se do mýho času zase moc nevejde. Každopádně mám pár postřehů k "novému" dílu, ale nevím, jestli to sepíšu někdy teď, nebo jestli udělám někdy později jeden článek, kde budou teorie ohledně víc dílů. Uvidím. Psát budu, ale narovinu říkám, že málo.
Tímhle vám chci teda říct, ať se mnou máte trpělivost. Zároveň sledujte i jiné blogy, protože tady zas moc často nebudu. Ale zase se nemusíte bát, že bych skončila. :)
Lis*