Nejoblíbenější na blogu - TEORIE PRETTY LITTLE LIARS [www]

Leden 2014

PLL theory: UltimAte"ARIA IS A", season 3

26. ledna 2014 v 20:12 | Lis* |  Aria
Tak už se dostáváme ke třetí části, zdroj obrázků: idontneednoroad.tumblr.com :)
enjoy :)
  • Když zmizela Emily a objevila se u vykopaného hrobu Alison, Spencer zjistila, že někdo volal Spencer z jejího telefonu. To znamená, že -A musel(a) být u nich doma. Úplně klidně to mohla udělat Aria.
  • Písnička, kterou spolu hrají Jenna a Aria je ta samá, kterou později v tom díle zpívá Mona držíc kartu srdcové královny

PLL theory: spolupracují spolu Ezra a Wren?! [4x15]

16. ledna 2014 v 14:12 | Lis* |  Epizody
Nejdřív mě nechte říct: tenhle díl mě překvapil, a to příjemně! Rozhodně lepší než premiérový díl, víc napětí, víc informací, víc materiálu pro teoretizování.. Ha, tak se na to mrknem :)
Nemůžu uvěřit, že to napíšu, ale... po téhle epizodě bych už nebyla zas tak překvapená, kdyby Ezra přece jenom nebyl -A. Pořád ale může za něčím stát.
  • Takže asi nejočividnější otázka, jakmile se nad tím trochu zamyslíme... Proč chtěl Ezra tak moc Aliin deník?
    Pokud doupě v Ravenswoodu bylo jeho, pak by obsah deníku MUSEL ZNÁT (Hanna deník přece sebrala z Ravenswoodu), tím pádem by mu nijak nepomohl v pátrání po Alison. Smska od -A "díky za tip" pak prostě nesedí a nedává smysl a musel to psát nějaký jiný člen týmu. Očividně, protože červené smsky a podpis "kisses" na Ezru fakt nesedí xD. Dalo by se to vysvětlit tak, že v deníku je něco, co nechce, aby holky přečetly. V Aliiném zašifrovaném deníku tak může být zmínka o jeho případném vztahu s Ezrou, který by mu to u Arii asi máličko pokazil, kdyby na to přišla.
  • V souvislosti s tím možná víte o stránce "Hot for teacher" (slabost pro učitele), o které si plno lidí myslí, že pojednává o Ezrovy. Mě by se ta představa taky celkem líbila, až na to, že nesedí časování. Ezrova PRVNÍ práce jakožto učitele byla na Rosewood high v době, kdy se našlo Aliino tělo - v překladu -po té, co už rok byla Ali nezvěstná. Mimo to tou dobou, když Alison žila, chodil Ezra na Hollis (viz flashback z 2.série tuším, kde do něj Aria narazí, když jde do kanceláře Byrona). Ale nechám posouzení na vás.
    image"Dneska jsem viděla učitele, který byl na pohovoru s ředitelem. Byl poměrně sexy. Středoškolští kluci jsou příšerný, vysokoškoláci myslí jen na to jedno, ale starší muži, ti vědí, co chtějí a všechno si to vezmou. Vypadal trochu jako knihomol, ale roztomilý. Časem ho poznám a mít učitele na své straně..."

PLL theory: náznaky z dílu 4x14

13. ledna 2014 v 22:40 | Lis* |  Epizody
Tak jsem nějak pozadu - za dva dny další díl a slíbený článek, kde jsem měla zkusit najít alespoň nějaké náznaky z 4x14 nikde. Ale teď už jdu na něj!
  • Jekyll & Hyde
Román, o kterém Ezra ve třídě vypráví pojednává o spořádaném Dr. Jekyllovi, kterému se povedlo namíchat směs, díky které se v noci měni tělem i duší v pana Hyda. Hyde postupně sílí a přebírá kontrolu. Tenhle příběh tak může odkazovat na teorii o tom, že má nějaká postava rozdvojenou osobnost, popř. dvojče. Ve svém výkladu ale Fitz zdůrazňuje fakt, že u velkých příběhů (včetně tohoto) zná většina lidí pouze hlavní zápletku, nikoliv příběh. S tím se v zásadě nedá nesouhlasit. Pokud toto dílo má v seriálu nějaký význam, pak by to měl být spíše samotný příběh hlavní postavy, než samotný důsledek, kterým je ono rozdvojení osobnosti.

  • Sara Harvey a její parta
Máme dalšího adepta na "Jane Doe" v Aliiném hrobě. Kdo má radost? No, já ne... To, že se tvůrci rozhodli do seriálu přinést další postavy může mít jenom dva důsledky. První možností je, že takhle zamotají už takhle dost komplikovaný seriál a tvůrci z toho nějak vybruslí a celá ta dějová linie nakonec nebude tolik důležitá. Druhá možnost, které se popravdě docela děsím, je to, že se ty postavy stanou z ničeho nic super důležité (jako např. Shana, která se taky vynořila odnikud). Pravděpodobně by se mi nelíbilo, kdyby byla Sara v Aliiném hrobě. Nebo hůř, klidně by právě Sara mohla mít pomstychtivé dvojče - "černou vdovu" nebo něco podobnýho. Ale vážně, to prosím ne. Člověk, který bude v Aliiném hrobě by měl být někdo, koho už známe. Stejně tak jako -A.
Tahle parta kamarádek bohužel ale asi důležitá bude. Avery může připomínat Spencer. Viděla Saru (stejně tak jako Spence Ali) jako poslední z kamarádek a existuje pár důvodů, proč věřím, že by mohla být v Radley. Avery v tu dobu, co se měly holky sejít "spala" a "doktoři jí upravují léky". Mohla by sice být v obyčejné nemocnici, já sázím na Radley. Její postava by mohla tak podat nějaké vysvětlení ohledně dalších nedořešených záležitostí s Radley, které má mimochodem v seriálu opět docela důležitou roli. A jak jeden z vás v komentářích chytře poznamenal: Avery je prostřední jméno představitelky Spencer, což zase může potvrzovat spojitost mezi těmito postavami.
A ještě něco: Sara je z města Courtland, což zní dost stejně, jako jméno Aliiného knižního dvojčete: Courtney. Mám pocit, že producenti chtějí možná vzdát hold knihám a zároveň nám tak ukázat, že Sara mohla být Aliinou dvojnicí, alespoň podle povahy.

Krátce k zimní premiéře - aneb první dojmy

8. ledna 2014 v 17:24 | Lis* |  Recaps
- ne zrovna rekapitulace, vlastně vůbec - spíš jsem nevěděla, kam jinam to dát. V tomhle článku chci stručně popsat svoje prvotní dojmy po zimní premiéře.
Rekapitulaci, popř. teorie by se tady ale taky měli objevit - až budu mít čas se na to podívat v klidu po druhé, nejlíp i s titulkama pro úplný zachycení všech informací :D
Takže pokud jste novej díl neviděli a nechcete se připravit o překvapení, nerozklikávejte článek a počkejte si xD

Vyhlídky blogu + PLL: 4x14 - proma a sneek-peaks

5. ledna 2014 v 11:28 | Lis* |  Spoilery, proma (PLL)
Tak dneska je to rok a jeden den od doby, kdy byl blog založen... Wow, to koukám! :D
Ale to není důvod dnešního článku. Chci Vám všem napsat, že na blog budu zase psát spíš jenom o víkendy a ne tak často. No, školní týden začíná a pro mě dvojnásob, jelikož jsem byla nemocná a byla jsem moc líná na to si to doplňovat :D
Každopádně jsem si ale vědoma toho, že za pár dní už máme PLL zpátky, proto bych o tom chtěla napsat článek co nejdřív, pravděpodobně postřehy z epizody, možná i nějakou teorii - podle toho, jaký nám dají tvůrci materiál .D :)
No a pro zkrácení dlouhé chvíle pro vás mám proma a sneak-peeky, které zatím vyšly.. Doufám, že se už těšíte tak, jako já!! :)))
#Canadské promo