Nejoblíbenější na blogu - TEORIE PRETTY LITTLE LIARS [www]

Listopad 2013

Ravenswood... are you kidding me?

27. listopadu 2013 v 19:05 | Lis*
Aneb - to jako fakt? Ravenswood (a zároveň tedy i tvůrci PLL) mě neskutečně naštvali potom, co z Halloweenského dílu udělali v podstatě dlouhé promo k Ravenswoodu, a tím tak úplně zabili celý potencionál Halloweenské epizody.

A teď jsou Miranda a Caleb spřízněné duše? WHAAAAAAAAAAAAAAAAAT? Bože, probuďte mě někdo z týhle noční můry...
Pokud něco na Ravenswoodu opravdu nesnáším, pak to bude ta snaha mít za každou cenu co největší sledovanost, aneb let's face it - bez Caleba by na Ravenswood nekoukala ani polovina diváků, co teď. Když dají tedy Calebovi nějakou pořádnou zápletku, vytvoří to ještě větší zájem o seriál. Možná...
Pořád jsem ale nepochopila, jak může vůbec tvůrce napadnout jen tak utnout Haleb. Předpokládám, že to nebude hned, ale stane se to. Já nemám slov, Caleb a Hanna mají spolu už dlouhou minulost, vždyť jsou spolu od 1.série probůh . A na tom už nezáleží - Caleb se "mrtvý" ocitne s holkou, kterou zná tejden a připadá mu to "správné"? Já nevím, co takhle bejt naživu a se svojí holkou, nebylo by jen tak náááhodou to o něco "správnější"?!!! Co to vůbec, jak, proč? Ne... Jedno velké NE!
Rozchod Caleba a Hanny bych brala, kdyby ale nastal jak to říct... "přirozeně". Možná by mi stačilo i obyčejné, že jim to už "neklape", ale zavést do toho nějakou osudovou lásku a spřízněné duše? Oh god... Navíc Mirandě a Calebovi spolu nevěřím ani řádek, jejich "vztah" je studenější než můj nos včera ráno (už nám sněžilo:(( :DDD). Na druhou stačí jedna scéna s Hannou a já prosím Caleba, aby se vrátil do Rosewoodu a opustil tenhle propadák.
Nadpřirozeno může být v seriálech fajn, ale ještě pořád se nemůžu přes to, že se do nadpřirozeného světa dostal Caleb, kterého známe jako počítačového génia, který je vždycky při zemi.
K dalším postavám bych jenom poznamenala, že jsou poněkud ploché a nezajímavé a jejich osudy mě nechávají chladnou. Omlouvám se, ale je to tak.

No, abych napsala alespoň nějaké klady...
Chvilkama se atmosféra Ravenswoodu nemůže upřít, to je většinou v momentech, kdy čekám, jestli na mě někde něco nevybafne (oproti tomu mi ale scény s havrany nebo s dramatickou Grunwald připadají dost vyumělkované). Takže jo, chvilkama se tam nějaká atmosféra najde. Věřím tomu, že dost lidí se bojí po celý díl, já jsem ale "úchyl" na filmové horory, kterým se seriály asi nikdy nevyrovnají.
Další plus má holčička v červeném kabátě, zatím pravděpodobně má nejoblíbenější postava :D

Na závěr....
... bych ještě ráda řekla, jak je to se mnou. Včera jsem konečně dokončila seminárku o třiceti stránkách, takže proto si momentálně psaní ani nemůžu užívat (a mám teď silnej pocit, že z únavy už píšu jak negramot... což ale na blogu asi dělám často). :D Taky jsme psali slohovku a dneska jsem si zpracovala dvě další maturitní otázky. Hrozně moc bych potřebovala vypnout a aspoň jeden den se celej válet... Hmmm, je to vůbec v maturitním ročníku povolený? :D
Budu zkusit psát co nejčastěji, chtěla bych alespoň jednou týdně napsat nějaký postřeh. Jen mějte pochopení, že to asi nebude moc často, a to asi až do června :D :(((

Co říkáte na Ravenswood vy? Nerada bych někoho odradila, je to jen věc vkusu. :)
Nevím, jestli budu v Ravenswoodu pokračovat, ale asi tomu dám ještě šanci. Nelíbí se mi hlavně to, jakým způsobem to bude pravděpodobně zasahovat do PLL, na které koukat budu rozhodně. :D
Tak se mějte! ,)
Lis*

Otázky a odpovědi - Cece Drake

16. listopadu 2013 v 11:11 | Lis* |  Cece
Tak dneska se podíváme na Cece - která je možná složitější postavou, než se na první pohled může zdát. Enjoy:)

 • Je Cece RedCoat a má dvojče?
  Popravdě, nejsem si jistá. Nedává mi smysl, abysme viděli Cece jednou v černé mikině a pak v červeném kabátě. Je to zvláštní a jediné možné vysvětlení pro mě jsou dvojčata. Dejme tomu, že tvůrci opravdu nelhali o tom, že Alison dvojče nemá - co když ho ale má Cece - jedno je RC a druhé black-hoodie?
  Napadal by mě i celkem slušný motiv, ten ale může platit jen za předpokladu, že Ceceino dvojče už nežije (a tím pádem to byla opravdu jedna osoba v kabátě i mikině). Co když příběh, který Alison vyprávěla o Halloween se stal Cece a její sestře? A Cece chybělo její dvojče, a právě proto se oblékala stejně jako Alison - aby si nahradila sestru?
  A úplně poslední varianta, podle mě ale nejpravděpodobnější: tělo, které se našlo na dvorku DiLaurentisových patří sestře Cece. Ten večer měla zemřít Alison, vrah si je ale mohl splést a voilá, máme motiv - Alison žije jen na úkor Ceceiny sestry. Ta teorie se mi líbí hlavně proto, že by vysvětlovala čí bylo nalezené tělo ve žlutém topu.

PLL funstuff!

7. listopadu 2013 v 17:59 | Lis* |  Fun - PLL
Tak se trochu odreagujeme, ne? Dneska jsem na přemýšlení moc unavená, zkušební maturitní test ze mě vysál poslední kapičky logického uvažování. Jinak mám rejpavou náladu - tak na začátku poznamenám, že i PLL má pár seriálových klišé (a né, že né) a pak už vás čeká pár vtipných orázků, které s PLL nějak souvisí. Enjoy :)
 • Nezáleží na tom, jestli si něco polámete, někdo vás otráví, nebo vám rupne v bedně.... Wren Kingston, který pořád vypadá jako ve třeťáku na medině jakožto jediný poskytovatel lékařské péče v Rosewoodu vždy pomůže!
 • Alison předstírala vlastní smrt a skrývá se ... Takovým způsobem, že si na sebe vezme kabát v nejkřiklavější možné barvě a náhodně se ukazuje (i za bílého dne) po městě.
 • Černá mikina A-teamu se sice ve tmě ztratí, taky ale není moc nenápadná! Členové jí nosí v doupěti, kde jsou sami a nebo si dokonce vzpomeňte na scénu s Tobym! Proč si na sebe ten hadr bral když šel ke Spencer domů, aby ho odhalila? Nebylo by nic jednoduššího, jakožto pro jejího přítele počkat, než Spence na chvilku zmizí a byt jí prohledat, než si na oblíknout podle dress-codeu A-teamu...
 • Postavy mizí, jejich dějové linie zůstávají otevřené a nedořešené. Vzpomínáte třeba na Samaru? Objevila se v několika dílech jakožto částečný milostný zájem Emily a pak navždy zmizela. A co se stalo s Meredith? Kde je Hannina nevlastní sestra - Kate, která měla v jednu chvíli i zásadnější roli v seriálu? Kam zmizel Noel? A mohla bych pokračovat...
 • Alison je tak trochu superman, v rekordních časech se dokáže zjevit a vypařit...
 • Producenti pokračují v zabíjení dalších postav, ačkoliv ještě nezvládli vyřešit prvního mrtvého (na místě Alison)
 • A nenalhávejme si, producenti udělali snad všechny možné postavy -A...
 • Producenti musí za každou cenu šokovat → proto dvakrát RedCoat, snad stokrát černá mikina, dvě srdcové královny a dalo by se pokračovat. Mám pocit, že jestli budou "dva Ezrové" nebo něco podobnýho, tak to někdo poblíž mě odnese :D

Prosím o Vaše hlasy! :)

5. listopadu 2013 v 17:27 | Lis* |  About me
Ahoj všichni! :)
Měla bych pro Vás jednu maličkou prosbu :) S mojí třídou jsme v soutěži "Maturák na Evropě 2" a tímto bych Vás chtěla poprosit o Vaše hlasy :)
Před hlasem pro naší třídu je nutné dát like stránce EVROPA 2 [www]
Poté prosím hlasujte pro třídu Oktáva z Gymnázia Lovosice (Fotka s velkým plyšákem a čepičkama) zde: http://www.evropa2.cz/php/maturak/ (pro urychlení vyhledávání dejte třeba ctrl+f a začněte psát "lovo", naše třída už vyjede :) :D
Hlasovat můžete celkem 5x, a to každý den - až do 14.11 do 12:00 hodin

Za odměnu tu ve čtvrtek můžete očekávat nový článek :))
Děkuji moc! :)

Lis*

Otázky a odpovědi - Ezra Fitz

1. listopadu 2013 v 20:09 | Lis* |  Ezra
Tak přicházím s novou "podrubrikou." Mám pocit, že se všichni už v seriálu pomalu ale jistě ztrácíme. Abych byla upřímná, ani já nemám vždycky odpověď. Ale vynasnažím se co nejlépe přiblížit motivy a pohnutky všech hlavních aktérů.
Podívejme se tedy na všechny podezřelé postavy v Rosewoodu, začínaje Ezrou Fitzem! (nemohla jsem si to odpustit, když je to momentálně asi nejpopulárnější téma:D).
 • Ezra Fitz
Já to říkala, já to říkala! Ezra nikdy nebyl žádné neviňátko. Takže když byl v letním finále odhalen jako -A, nebyla jsem ani moc šokovaná. A teď se nabízejí následující otázky:
 • Jak dlouho je součástí A-teamu?
  Myslím, že od úplného počátku. Není náhoda, že se s ním setkáváme už v pilotním díle (narozdíl od postav jako např. Cece nebo Paige).
 • Jaká je jeho "hodnost"?
  Popravdě - ráda bych věřila, že tomu všemu Ezra velí. Nepřijde mi jako někdo, kdo jen příjímá rozkazy (jako například Lucas.) Navíc nebyl zahalen v černé mikině jako řadový člen A-teamu.
  Další důvod? Producenti měli s Ezrou plány dlouho - nebo si to alespoň myslím. Když byl ve 3.sérii odhalen Toby jakožto člen A-teamu, byly natočeny i dva alternativní závěry (pro případ, že by se to s Tobym dostalo ven ještě před premiérou). V jednom případě je člen týmu "jsemtujenomprotoabychochránilsvojílásku" Caleb, pak Paige. Tím chci říct - tři ze čtyř partnerů holek byli považováni za někoho, kdo do týmu vstoupí jenom aby dohlíželi na svoje drahé polovičky. S Ezrou se nic takového nenatočilo. Ezrovo odhalení mělo totiž přijít právě teď.)