Nejoblíbenější na blogu - TEORIE PRETTY LITTLE LIARS [www]

Červen 2013

PLL theory #45 - Spencer pomohla Alison utéct

28. června 2013 v 10:48 | Lis* |  Liars
Zdravím :)
Dneska mám pro vás "teorii na přání" - a sice mám za úkol zaměřit se na jednu z lhářek - a bude to Spencer. Dříve už jsem na toto téma trochu narazila - když jsem na [www] mluvila o tom, že se Alison skrývá a na [www] jsem psala, že Spencer ví o jejím zmizení víc, než se zdá. V tomhle článku najdete pár bodů, které "složí dílky skládačky dohromady.", ale jak říkám, dost z toho co tu bude, jste tu mohli trochu v jiném podání číst už dřív (ale nebudu tak naivní a předpokládat, že jste úplně všichni četli úplně všechny články:D)

 • V onu noc řekla Spencer Alison ve vzteku: "Už teď jsi pro mě mrtvá." Dřív jsem si to vysvětlovala tak, že Spencer nějak věděla, že Alison umře. Ale mohlo to být i tak, že Spencer věděla, že Alison zmizí a že bude předstírat svojí smrt. Když teda tohle Spencer řekla, mohla tím Alison jen dávat najevo, že počítá s tím, že už jí znovu neuvidí a že je za to jen a jen ráda.
 • 3.série - Alison si psala deníky a řekla Spencer, že si je může přečíst až po její smrti. Tou dobou možná Spencer ještě nevěděla, že jí o několik měsíců později pomůže utéct a v uvozovkách "zemřít."
  Taky jí tenkrát Alison říkala něco ve smyslu, že to po ní "převezme." - Tím mohla myslet třeba roli vůdce v jejich partě. Z toho je znát, že ke Spencer měla Alison vždycky největší respekt a kdyby měla takhle velkou věc svěřit některé z kamarádek, byla by to právě Spence.
 • Zase, 3.série: Spencer říká: "Proč by nás zajímalo, co se stane Alison?" a až pak se rychle opravila a řekla minulý čas ("co se stalo Alison.) Znamená to teda, že ví, že Alison žije?
 • Spenceřin "sen" o Alison: Ali přijde k ní domů a hledá prášky, které si chce vzít s sebou na cestu. Spencer odpovídá: "Na jakou cestu? Pořád se skrýváš jako Vivian?"
 • Známá scéna z pilotu, kdy Alison zmizí: Spencer se jí sama vydala hledat a když se vrátila k ostatním tak řekla jen, že Ali hledala všude a že si myslí, že jí slyšela křičet. Tohle se asi všem fanouškům vždycky zdálo podezřelé, ale dalo by se to vysvětlit právě tak, že tou dobou byla s Alison a pomáhala jí útěkem.
 • Vzpomněla jsem si ještě na jednu scénu z 1.série, konkrétně 1x02 - nevím teď přesně jak to bylo, ale po pohřbu se holky sešly v baru a povídaly si a Spencer řekla, že jí Alison svěřila jedno tajemství, ale nechtěla ho říct ostatním, protože "kdyby to prozradila, tak by jí za to Ali zabila." Až Hanna jí musela připomenout, že Ali už nic nezmůže.
 • Jako poslední bod přidám jedno vodítko, které nám dala Alison ve snové scéně s Hannou. Ali tady říká, že holky vědí, co se stalo - všechny 4 dohromady. Pokud by tedy každá řekla všechno, co ví, tak by tu hádanku rozluštily. Myslím si, že právě Spencer má ale ten největší "dílek skládačky."
Lis*

Pretty Little Liars 4x02 Recap

27. června 2013 v 17:17 | Lis* |  Recaps
Omlouvám se za zpoždění, ale takhle velkou epizodu jsem prostě nemohla jen tak přejít a vynechat. :)
Proto si s týdenním opožděním můžete užít shrnutí a teorie k epizodě 4x02 a nebojte, následně pro vás připravím to samé i k 4x03.
Enjoy :)
 • Díl začíná v Brew a k téhle scéně můžu říct dvě věci.
  1. Stará dobrá Spence je zpátky a z toho mám obrovskou radost. Jenom ona dokáže použít hranolky k sestavení "místa činu" a ještě u toho zachovat klidnou tvář.

Pretty Little Liars 4x04 - Promo

26. června 2013 v 17:37 | Lis* |  Spoilery, proma (PLL)
Pro nedočkavce, kteři shlédli 4x03 a chtějí víc, mám už nové promo pro 4.epizodu 4.série,která nese název "Face Time."
Mě se právě stahuje 3.díl a hned jak to půjde dám vědět, jak na mě zapůsobil. :)
#Promo

Omlouvám se za neaktivitu!

24. června 2013 v 18:20 | Lis* |  About me
Zdravím vás všechny a zároveň se šíleně omlouvám!
V posledních dnech jako by se po mě zem slehla, co? Bohužel se mi krapet porouchal počítač a od soboty jsem byla se třídou na Mácháči. Počítač mi teda konečně už jde a už i jsem doma, právě teď jsem ale fakt mrtvá a jsem tu jen na skok napsat vám, abyste mě nezačali pohřešovat :)
Zkusím vám během dneška odpovědět na všechny otázky, článek ale čekejte až ve středu. Teď se chci trochu prospat a zítra po škole jdu (naposledy tenhle měsíc,jupíí) na brigádu a přijdu až ve 22 hodin a to naprosto mrtvá :D
Tak já vám tímto děkuji za pochopení a pokusím se Vám to nějak vynahradit. Snad se nezlobíte :)

PLL theory #44 - Aneb 4.série nám opět klade milion otázek

14. června 2013 v 22:14 | Lis* |  Epizody
Zdravím! :)
V dnešním článku shrnu několik základních a zlomových faktů, která jsme se dozvěděli díky dílu 4x01. Je pravda, že nám (alespoň na poměry PLL) dal tenhle díl relativně dost odpovědí - zároveň ale i dost otázek. Ty vyberu a pokusím se na ně najít ty nejpřijatelnější odpovědi.
1. V kufru Wildenova auta bylo prase
Dost možná to byl (geniální) tah Marlene King o zajištění obří sledovanosti a rozpoutání vášnivých debat o tom "co tam asi je?" (což se mimochodem podařilo). Může to mít ale vyšší smysl - proč zrovna prase?
prettylittleliarsquestions:Pretty Little Liars- What’s in the trunk? I waited so long for this…

Pretty Little Liars 4x01 - A is for A-L-I-V-E - Recap

12. června 2013 v 21:00 | Lis* |  Recaps
Tak konečně pro Vás mám článek o velké premiéře 4.série. Co já na to? Dostali jsme pár odpovědí i pár otázek, v zásadě si ale myslím, že dílu dost chybělo napětí, to se snad ale s dalšími díly zlepší.
Článek obsahuje spoilery k epizodě 4x01, takže pokud jste díl ještě neviděli, tak nečtěte dál! :)

Den před velkou premiérou

11. června 2013 v 19:40 | Lis* |  About me
Ahoj všichni :)
Tak se vám po delší době zase hlásím, a navíc oznamuji, že další článek "o mně" už tu zas dlouho nebude - protože budu mít plné ruce práce už zas jen s PLL. Bohužel byla situace u nás dost na nic, ale jsem ráda, že už KONEČNĚ jde net a já se budu moct podívat na PLL a hned vám o tom napsat! :) Už se hrozně těším.
Možná (ale opravdu jen pokud mi "hrábne") tak zůstanu vzhůru do dvou a pustím si to online, ale nemám s tím moc dobré zkušenosti. Dělávala jsem to takhle s velkými díly [H]ouse a zpravidla jsem po první reklamě usla, protože je k neuvěření, jak často reklamy dávají a jak dlooouhý jsou.
Nejspíš nový díl zkouknu dneska ráno, než půju do školy. Bohužel se budu muset v průběhu zítřejšího odpoledne učit na písemku z fyziky, na které mi závisí známka na vysvědčení, ale to se ještě nějak pořeší :D Mám až do 16h, ale nejspíš hned jak přijdu domů tak pro Vás něco napíšu (ale počítejte zas s tím, že články mi trvají dlouho napsat, pokud beru třeba rekapitulaci tak klidně i dvě hodiny:D).
No nic, v podstatě jsem vás jen chtěla pozdravit a říct Vám, že se můžete zítra těšit na nový článek :) Zároveň se chci omluvit za neaktivitu, ale vzhledem k povodním a nefunkčnímu internetu jsem ani neměla moc na výběr. Ale teď už to bude zase všechno zpátky ve starých kolejích! Jo a ještě něco - pokud Vám náhodou někomu uniklo kanadské promo na zítřejší díl, tak ho tu sice z opožděním, ale přece, mám.
Taky možná víte a možná i ne, že existuje díl "4x00" - jedná se o rekapitulaci všech tří předchozích sérií. Pro fanoušky PLL ale podle mě není moc přínosný, vážně se tam (poněkud stroze) zopakuje všechno, co už dávno víme. Celé je to vyprávěné z pohledu Mony, ale čekala jsem, že do toho vloží trochu "sama sebe", místo toho to je suše převypráví. Každopádně pokud jste ještě neviděli, tak můžete tento speciál stahovat např. na [www]

Co říkáte na promo a na 4x00? A jak to budete mít s PLL vy - budete koukat v noci, ráno, nebo si počkáte až do odpoledne/večera na titulky? :)
PS: musím se někde pochlubit a jelikož už v jiném článku nebude příležitost, tak to šoupnu sem (:DD) 27.7. jedem s přítelem do Prahy na koncert Hugha Laurieho ("House") a šíleně se těším! yaaaaay
Lis*